Sv: Bursdagspresang til 5-åringer
Våre to minste har fått sånn uten spiss fra besteforeldrene. Ser ut akkurat som den på bildet, bare at spissen helt ytterst er liksom "klippet" rett av. Så den er ikke spiss helt foran, men litt firkantet. Eldstejenta har speiderkniven til Helle, den har vanlig spiss. Ingen har fått større skader av knivene sine.
Ungene her har i tillegg hver sin Victorinox sveitserkniv for barn, fått i julegave fra venner i Sveits. Der er også kniven uten spiss, dvs den er skarp, men avrundet foran på tuppen.
Guttungen har forresten også kniv til bunaden. Han har ikke spikket noe særlig med den da, den er mest til pynt. Men den er også veldig skarp, uten stoppere som speiderkniven har, og med vanlig spiss. Tenkte egentlig å inndra den før 17.mai-toget, slik at han bare hadde slira hengende på buksa når han gikk i tog med klassen (et par av de andre guttene i 1.klasse er veldig nysgjerrige, og neppe helt trygge med tollekniv, særlig ikke hvis de vifter med den i større folkemengder), men jeg glemte det, så han hadde kniven på seg hele tiden. Men det gikk bra, han fikk heldigvis ha den i fred.
__________________
µ 05 07 07
Sist redigert av My : 21-05-14 kl 16:34.
|