Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Sportshjørnet

Gi noen i oppdrag å få meg i form?

Sportshjørnet Alt som har med sport å gjøre passer inn her.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-02-14, 18:44   #1
Ole Brumm
er her
 
Ole Brumm sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 9.414
Blogginnlegg: 222
Ole Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de flesteOle Brumm er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Gi noen i oppdrag å få meg i form?

Løp samme ruten en gang nå, for å se hva tiden blir, så kan du sette deg mål med en prosentvis forbedring frem til løpet.

__________________
Ole Brumm
-04, -08, -11, -14
Ole Brumm er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-02-14, 20:40   #2
banana
Har ingen tittel
 
banana sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 7.287
banana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Gi noen i oppdrag å få meg i form?

Opprinnelig lagt inn av Ole Brumm, her.

Løp samme ruten en gang nå, for å se hva tiden blir, så kan du sette deg mål med en prosentvis forbedring frem til løpet.

Det tror jeg jeg skal gjøre. Jeg er litt hyper akkurat nå og tenker at det blir piece of cake å bare komme igjennom det. Å klare det på en kortere mål-tid i april blir verre.

Jeg gikk like gjerne i gang på tredemølla nå i kveld; 4x4 min intervall. Jeg fulgte det nederste programmet her, med nivå 1 på helningen (er det i grader?) fordi det var anbefalt et eller annet sted på iform.nu. Etterpå skjønte jeg at jeg har startet ut for langsomt, jeg løp de 4 intervallene på 8 - 8,5 - 9 - 9,5 km/t. Jeg burde begynt på 9 også økt med kanskje 0,2 pr. gang, eller 9,3 kanskje og økt med 0,1 pr. gang. Jeg vet ikke. I allefall var jeg fullstendig gåen etter siste intervallet, men ikke verre enn at jeg var helt uberørt så fort jeg var kjølt ned og nå føles det som jeg ikke har brukt en kalori på trening i dag. Det var for slapt, var det ikke?

banana er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-02-14, 09:11   #3
Synnemor
Born to run
 
Synnemor sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2009
Innlegg: 5.399
Synnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Gi noen i oppdrag å få meg i form?

Opprinnelig lagt inn av banana, her.

I allefall var jeg fullstendig gåen etter siste intervallet, men ikke verre enn at jeg var helt uberørt så fort jeg var kjølt ned og nå føles det som jeg ikke har brukt en kalori på trening i dag. Det var for slapt, var det ikke?


Det med å finne passe intervallfart er noe man må prøve seg frem på. Hvis du jogger i 8 km/t til vanlig bør du legge intervalltempoet en del høyere enn det. Jeg foreslår som Løve at du prøver med 10 km/t og ser hvordan det går. Du må ikke miste motivasjonen om du føler det blir for tøft slik at du må skru ned tempoet! Alle må prøve og feile på dette området, jeg har løpt i over 26 år og fortsatt må jeg rett som det er prøve meg frem på intervalltempo (den endrer seg jo også med type intervall, antall intervaller og formen).

Å bruke en kalkulator som f.eks. McMillan kan hjelpe deg i å finne tempoet. Løper du på mølle, er det lurt å sette incline på minst 1 - både fordi det skåner beina og fordi en da får mer like forhold som ute. (Litt motbakke på mølle tilsvarer flat mark ute pga vind utendørs.)

Og så heier jeg på deg!

__________________
1999 2001 2004

Never underestimate the strength of a woman who runs 26,2 miles for fun.
Synnemor er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no