Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

KrF i sjokk over forslag til ny ekteskapslov (aftenposten.no)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-05-07, 12:16   #19
Pepper Lemon
Peppy!
 
Pepper Lemon sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 10.714
Blogginnlegg: 253
Pepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: KrF i sjokk over forslag til ny ekteskapslov

Nenne; det du sier her om adopsjon og norske lover er heldigvis ikke et problem. Adopsjonsforeningene har tidligere uttalt i media at siden giverlandene ikke aksepterer homofile adoptanter så vil homofile søkere bli silt ut av adopsjonsforeningene. Det er mange som diskrimineres av giverlandene. Overvektige, for eksempel. Kina har satt en øvre BMI-grense. Og som Acsa sier, det er krav om religiøs tilhørighet i Sør-Afrika. Da forholder norske adopsjonsforeninger seg til det. Det vil ikke være ulovlig av adopsjonsforeningene å nekte å videresende homofiles søknader. På samme måte sender de ikke avgårde ensliges søknader til Kina lenger. Selv om enslige har lov til å adoptere i Norge.

Dette med homofili og adopsjon vil kun ha relevans i norske saker, som stebarnsadopsjon. Det er også her det er vesentlig å få inn en lovendring, ref Anne Holt som ikke fikk juridiske foreldrerettigheter til sitt barn som hun har fått sammen med sin partner. Videre vil det være viktig å få inn adopsjonsrettigheter i samme åndedrag som det åpnes for assistert befruktning på homofile par, slik at både den moren som bærer frem barnet og hennes kvinnelige partner får foreldrerettigheter, og samme for menn.

Videre er det et viktig signal, synes jeg, at Norge åpner for homofil adopsjon internasjonalt. Selv om giverlandet ikke tillater det, så er det viktig å stå frem og si at i Norge er vi likeverdige.

Pepper Lemon er aktiv nå   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no