Sv: Hvordan oppbevarer du laken?
Opprinnelig lagt inn av Candy Darling, her.
Knis av Mavs.
Jeg har lært noe lurt, nemlig å rulle. Det tar mindre plass enn bretting, og er veldig mye lurere hvis du skal ta to fra forskjellig sted i skuffen, hvis man nå ikke planlegger når man bretter tøy og alltid legger matchende dynetrekk sammen.
Jeg har også lært å rulle sammen outfits i koffert på tur - sparer plass, mer oversikt, mindre krølling. :misjonerer:
Når jeg bretter sengesett, så legger jeg to og to like sammen, oppå hverandre, og så legger jeg de tilhørende putetrekkene i mellom. Altså dynetrekk - to putetrekk - dynetrekk. Så slipper jeg å lete meg ihjel etter matchende sett.
Og jeg vet ikke helt hvorfor jeg føler behov for å av den innrømmelsen, egentlig, det har vel noe med at organisatoren i meg egentlig er litt overdreven i noen sammenhenger, men jeg synes når jeg tenker meg om ikke at akkurat dette er på kanten til tvangstanker. Så jeg slutter å av dette.
__________________
♪♫ Hva skal det til? Hva må jeg gi? Og hva er prisen for å bli fri? Et utopi som kunne bli mer enn en drøm. ♪♫
|