|
|||||||
| Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
maler
|
Sv: Hvordan fungerer det egentlig når ingen partier har flertall?Nå er jo dette en hypotetisk situasjon fordi KrF og venstre har vel begge sagt at de kommer til å støtte en ny regjering. Men hvis det er sånn at AP er større enn H, men blå blokk er større enn rød blokk. Evt at de to blokkene er like store. Hva da?
__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012 |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Tittel og tittel....
|
Sv: Hvordan fungerer det egentlig når ingen partier har flertall?
Jeg tror at blokk går foran største parti. Men det er vel tvilsomt at 2 blokker kan bli like store, så en eller annen blokk er vel størst. Men dersom blå blokk havarerer så tror jeg det er det største partiet som får spørsmålet om å danne regjering.
__________________
Nå også med avatar
|
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|