Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Ja eller nei til OL i Oslo?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Se resultatene: Ja eller Nei til å søke OL i Oslo
Stemmer i Oslo, stemmer JA 14 9,15%
Stemmer i Oslo, stemmer NEI 25 16,34%
Stemmer ikke i Oslo, men er FOR 20 13,07%
Stemmer ikke i Oslo, men er MOT 83 54,25%
Whatever 11 7,19%
Deltakere: 153. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-08-13, 18:44   #32
Lille meg
ihuga feminist
 
Lille meg sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.835
Lille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ja eller nei til OL i Oslo?

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Jeg vet ikke helt hvordan jeg skal forklare meg tydeligere enn jeg allerede har gjort. Poenget er at det eksisterer penger (det er jo dette hele oljefond debatten dreier seg om), så hvis det blir bevilget statlige penger til et OL vil det ikke de pengene gå ut fra penger som allerede er budsjettert til andre formål.

Kanskje det er jeg som er utydelig. La meg forsøke på nytt.

AS Norge har en begrenset mengde med penger. Denne mengden med penger bestemmer politikerne hvordan de skal forvalte. Det er penger vi kan sies å ha "på bok" (Statens pensjonsfond - ofte omtalt som "Oljefondet") samt penger som kommer inn hvert år i form av skatter, avgifter og andre inntekter. Til sammen er dette de pengene AS Norge har å bruke av for å få AS Norge til å gå rundt fra dag til dag, samt sikre at også framtidige generasjoner skal ha noe å leve av.

Hvis man bruker opp mot 40 milliarder (jeg så en plass at budsjettet var på 37,5 milliarder - før sprekk), så må de pengene hentes fra et sted. Det betyr at mengden penger som AS Norge har å bruke av reduseres med 40 (eller så) milliarder.

Hadde jeg følt at det var viktige ting å bruke penger på, så hadde det vært så sin sak. Men dette bare ER ikke viktig.

__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
Lille meg er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no