Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Mygg i høyfjellet? (Forsøk på en slags varslingtjeneste)

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-07-13, 11:26   #31
Gerbera
Bør lage seg en tittel selv
 
Gerbera sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Viken
Innlegg: 4.488
Gerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de flesteGerbera er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Mygg i høyfjellet? (Forsøk på en slags varslingtjeneste)

Opprinnelig lagt inn av Madicken, her.

Vi vurderer å dra opp til hytta vår på Røros også senere i sommer/høst, men jeg kjenner at jeg vegrer meg på grunn av myggen. Trist at et fordømt insekt skal få meg til å føle det sånn, men det var virkelig enormt med mygg i år. Og de ga blaffen i både myggarmbånd, sol (tidligere har de i det minste holdt seg unna direkte solstek, men ikke i år), myggspiral og til dels også yndlingsmyggmiddelet mitt (Mygga). Jeg skal forgylle den som kommer opp med et superråd for å holde beistene unna meg!

Et vennepar som bor der oppe, har investert i en sånn propandrevet myggmaskin, og den fungerer visst supert. Kanskje det hadde vært noe på hytta deres? Selvfølgelig ikke noe å dra med seg om man skal gå på fjellet og ligge i telt, men dere som har hytte, kan sikkert ha god nytte av den.

Ellers så er en dråpe zalo i alle smådammer rundt hytta, på våren, et sikkert triks, men da skal det jo klaffe med at dere er der oppe før myggen klekker.

__________________
To søte germini 05~07
Gerbera er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no