Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hva er du redd for?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-06-13, 01:05   #11
Fløyel
~~~~~~~
 
Fløyel sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 16.291
Blogginnlegg: 30
Fløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva er du redd for?

Opprinnelig lagt inn av Fløyel, her.

Jeg er redd hunder som løper løst, spesielt det som ansees som kamphunder, jeg er ikke hysterisk, men jeg tenker kjapt på hvordan jeg evt. skal komme meg ut av en situasjon.

Vel idag fikk jeg prøvd meg på en løs hund.
Jeg satt på trappen utenfor huset, så hører jeg ett redselskrik, helt tydelig ett barn, fra fellesarealet bak garasjen, jeg spretter opp og løper rundt for å se, der ser jeg en livredd unge som løper febrilsk rundt, gråter, hyler og fekter med armene og en løshund som hopper og bjeffer. Reaksjonen min er at jeg blir rasende, hugger tak i hunden og presser den ned i gresset mens jeg brøler virkelig brøler altså, "LIGG!" (hva slags ord er det til hund da??? Men det første som datt inn i hodet mitt) Hunden klynker seg litt, men prøver å komme seg løs og bite meg, men jeg er så rasende så den har ikke mulighet til å komme ut av grepet mitt. Jeg ser at det går greit med gutten og prøver å roe han ned, mens jeg brøler til hunden :stakkars gutt, han må jo tro jeg er gal:. Så får jeg frem fra han hvor hunden kom ut fra og sleper den med meg bort til huset. Hvor eieren står på terrassen "Slapp av à, den er bare leken!" (dette var en STOR hund, type Kongepuddel. Av og til så svartner det visst for meg. Men jeg tror eieren forstod at neste gang jeg ser den hunden er løs så er politikammeret stedet å hente den ut igjen! Jeg ser ingen grunn til å opprettholde gode naboskap med slike hodeløse hundeeiere.

Det gikk fint med gutten da! Og meg. Mini m/kompiser stod måpende på gårdsplassen og så på den illsinte, gale moren til Mini. Så joda, jeg overlever løshunder bare jeg blir sint nok.

__________________
<<< When nothing goes right - go left >>>
Fløyel er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no