Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

Prisnivå i Stavanger vs. Oslo?

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-02-13, 22:52   #11
nokon
Librocubicularist
 
nokon sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2011
Innlegg: 13.755
Blogginnlegg: 175
nokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Prisnivå i Stavanger vs. Oslo?

Opprinnelig lagt inn av Pelle, her.

Men finnes det ikke boliger "på landsbygda"? Og så får man heller ha bil, og kjøre til nærmeste kollektivpunkt, slik mange gjør rundtom her?

Stavanger hadde kanskje ikke særlig utbygging av drabantby-områder på 50/60-tallet, slik Oslo-området hadde? For det er jo der de billige boligene ofte er.

Var ikke klar over at det var SÅ dyrt, nei. Har ingen partier kollektivutbygging som sak?

Jo, dersom ein tenker at landsbygda er Oltedal eller Vikeså, for eksempel. Oltedal er 42 km. frå Stavanger og 29,5 km. frå nærmaste togstasjon, og for å komme til togstasjonen, må ein stå i kø omtrent ei mil. Her kan ein få eineboligar til omlag 2-2,5 mill. Forskjellen på Oslo og Stavanger, er at Stavanger ligg ytterst på ei halvøy og bare har tre innfartsårer. Og det er kun tog som fungerer som kollektivtilbod.

__________________

People who wonder whether the glass is half empty or half full miss the point.
The glass is refillable.
nokon er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no