Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Er det bare jeg som er kjip? [halloween]

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-10-12, 09:34   #11
Blå
Dårlig husmor
 
Blå sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.142
Blogginnlegg: 78
Blå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er det bare jeg som er kjip? [halloween]

Det er rart å tenke på at da vi var studenter organiserte vi Halloweenfester hvert år. Noen år var det private fester og etterhvert var det store Halloweenfester på Hulen. Og vi følte oss superkule.

Jeg er ikke veldig glad i å kle meg ut og Halloween faller alltid midt i noe travelt synes jeg. Vi har aldri gjort veldig mye ut av det. Jentene har kledd seg ut og gått rundt til noen få hus og vært lykkelige. Et år da jeg var bortreist gikk resten av familien på Halloweenarrangementet på Naturhistorisk Museum. I år er storesøster opptatt og lillesøster vil ikke gå alene, så hun skal være hjemme og dele ut snop. Om hun kler seg ut vet jeg ikke.

Argumentet om at det blir kommersielt gjelder for absolutt alt. Julen er kommersiell, om man lar den være det. Bryllup er superkommersielt om man lar det være det, er det veldig mange som har det som hovedgrunn til ikke å gifte seg? De eneste Halloweenutgiftene vi noensinne har hatt er snop, og det står jeg i. Kostymer har vi laget selv og vi setter ut en lykt som er den samme til jul. Mine barn har heldigvis ikke etterspurt utskårne gresskar.

Så ja, dersom du signaliserer til dine barn at du synes dette er tull, så synes jeg at du er kjip. Dersom du lar dem ha det gøy, så synes jeg ikke at du er kjip, helt uavhengig av utskårne gresskar eller ikke utskårne gresskar.

Blå er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no