Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er kiropraktikk kvakksalveri?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-10-12, 10:38   #13
Molly
Bør lage seg en tittel selv
 
Molly sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 6.427
Molly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Er kiropraktikk kvakksalveri?

Min eldste gråt i timesvis da hun var baby (startet kl 2230 og gråt/hylte til kl 2-3-4). Hun sov aldri mer en 30 minutter i strekk på dagtid og aldri mer enn 2 timer i strekk på natten. Hun fikk tre behandlinger hos kiropraktor og hun gråt definitivt mindre etter disse behandlingene enn før, men var ikke kurert. Vi hadde overhodet ingen avlastning eller noe fri fra henne.

De minsten var baby så sjekket vi ham for låsinger hos manuelterapaut fordi han falt og slo hodet hver gang han reiste seg opp på knærne. Manuelterapauten fant en låsning på ham. Etter at manuelterapauten behandlet ham hadden gutten fin-fin balanse.
Kiropraktoren som behandlet storesøster mente at vi burde sjekke henne igjen omtrent rundt skolestart, jeg husker ikke hvorfor. Men det passet fint å gjøre det da minsten var hos manuellterapaut. På storesøster fant manuelterapauten flere låsninger, blant annet en som var delvis behandlet og vi tror at det er kiropraktoren som da har gjort det. Han behandlet låsningene hennes, og det gjorde en verden av forskjell for henne. Før behandlingen klarte hun ikke å balansere på en linje på gulvet uten å vingle av den etter en meter, rett etter behandlingen klarte hun å balansere flere meter bortover uten antydning til problemer. Sannsynligvis så hadde hun KISS.

__________________
Storesøster 02
Lillebror 07
Molly er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no