Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Hvordan slår dere sammen juletradisjonene?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-09-12, 11:23   #20
Che
Har tro på forbedring
 
Che sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: "Cuba"
Innlegg: 26.996
Blogginnlegg: 293
Che har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvordan slår dere sammen juletradisjonene?

Mannen har sjeldent lite tradisjoner i sin familie. SÅ lite at sivgermor har tatt noen av de vi har i min familien (og nå vår familie)
Vi er begge oppvokst med ribbe, så den er grei - desserten har mannen bestemt (karamellrand) - og tilbehøret kan vi takke FP for, faktisk - både rosenkål stekt med bacon og potetene på islandsk vis (nam)

- mat er ca klokka fem - vi er på grava til pappa før den tid en gang - og ut over det er det juletrepynting lille julaften - gavene kommer under treet om natta etter at gutta har vært her.
Forøvrig har vi bare feiret julaften hjemme i eget hjem to ganger de 9 gangene vi har feiret jul sammen. Vi har i hovedsak vært hjemme hos min bror, men og hos svigermor og hos min søster.
Tradisjonen eller er at vi 1. juledag drar til min manns søster og er der over natta. Det er veldig hyggelig - svogeren min serverer rype - og jeg får på den måten min barndoms mellomjulsmat servert.

__________________
Min signatur
Che er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no