Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Omelett

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-09-12, 18:35   #1
Divine
Textrovert
 
Divine sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 23.171
Blogginnlegg: 251
Divine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Omelett

Lager dere sånn bretteomelett, eller heller dere eggemassen over og legger på lokk?

Jeg har hatt omelettaversjon i flere år nå, men tenkte å kanskje begynne å prøve meg på det så smått igjen, men det skal så lite til før jeg får avsmak.

__________________
En stor og en liten (94 og 02)

Ikke la det aller beste bli det godes fiende
Divine er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 03-09-12, 18:37   #2
Acino
passe nerd
 
Acino sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2010
Innlegg: 5.590
Acino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Omelett

Opprinnelig lagt inn av Divine, her.

Lager dere sånn bretteomelett, eller heller dere eggemassen over og legger på lokk?

Jeg har hatt omelettaversjon i flere år nå, men tenkte å kanskje begynne å prøve meg på det så smått igjen, men det skal så lite til før jeg får avsmak.

Jeg surrer lett det jeg vil ha i omeletten førs, i steikepanna. Så visper jeg egg med litt væske og krydder og heller det over. Bruker lokk i midten av prosessen; steker og rører litt først og har så på lokk. Tar av lokket ett minutt eller to på slutten.

__________________
4 barn i hjertet, 2 av de her med oss: gutt og jente 2010
Acino er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 03-09-12, 22:00   #3
Mrs. Longbottom
Keep calm and trot on
 
Mrs. Longbottom sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 5.212
Mrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de flesteMrs. Longbottom er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Omelett

Opprinnelig lagt inn av Divine, her.

Lager dere sånn bretteomelett, eller heller dere eggemassen over og legger på lokk?

Jeg har hatt omelettaversjon i flere år nå, men tenkte å kanskje begynne å prøve meg på det så smått igjen, men det skal så lite til før jeg får avsmak.

begge deler. Den karrikyllingomeletten jeg la inn oppskrift på er bretteomelett, men jeg lager ofte med bacon, vårløk, sopp og ost, og da steker jeg baconsopp og løk først, har i eggemasse og osteterninger, og legger på lokk.

__________________
Snupsen -05 og Rusket -10
Some people are like a Slinky... not really good for anything, but you still can't help but smile when you shove them down the stairs
Mrs. Longbottom er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no