Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Spinoff: "Utdanning skal lønne seg". Eller?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-05-12, 22:22   #11
Nenne
Introvert optimist
 
Nenne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 24.535
Blogginnlegg: 202
Nenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Spinoff: "Utdanning skal lønne seg". Eller?

Jeg har en følelse av at man sammenlikner epler og pærer her, ikke epler og epler. Ingeniører i det offentlige tjener ikke bedre enn sykepleiere eller førskolelærere for den saks skyld. Sivilingeniører i det offentlige tjener nesten ikke bedre en gang. Da jeg jobbet i kommunen greide jeg nesten å holde tritt med nybegynnerlønnsanbefalingen for privat sektor og det var med mer enn ti års yrkeserfaring. Det offentlige betaler ikke like godt som det private. Sånn er det bare.

Utdanning lønner seg jo, hvis man har tatt en utdanning som noen er villig til å betale for. En master i kunsthistorie eller kulturgeografi er det ikke noe stort marked for, da kan man heller ikke vente å få godt betalt, men det var vel kanskje ikke derfor man valgte studiet i første omgang heller? Akkurat nå er det mangel på 16 000 ingeniører og sivilingeniører, er det da så rart at dette er yrker der man får godt betalt for tiden?

__________________
Nenne

Storesøster (juli -99), Storebror (mars -02), Lillebror (oktober -04)
Nenne er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no