Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Agia Marina, Kreta, reisetips ønskes!

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-05-12, 14:42   #1
Stellebord
Bør lage seg en tittel selv
 
Stellebord sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 3.224
Stellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smartStellebord imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Agia Marina, Kreta, reisetips ønskes!

Takk for innspill, D'arcy!

Ja, jeg har ikke sterke preferanser for Agia Marina, altså. Tenker eventuelt å leie bil og dra litt rundt. Det jeg først og fremst leter etter er et rolig hotell med relativt enkel standard, men som samtidig er rent og pent. Og med fin beliggenhet. Jeg har ikke vært på Kreta i det hele tatt, faktisk. Rethymnon, altså. Jeg skal søke litt.

__________________
Store E (02), Lille E (Juni 08) og Lillemor (13) og Minstemann (15)
Stellebord er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 06-05-12, 14:47   #2
D'Arcy
Snikende Ullteppe
 
D'Arcy sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Innlegg: 3.798
D'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelenD'Arcy er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Agia Marina, Kreta, reisetips ønskes!

Opprinnelig lagt inn av Stellebord, her.

Takk for innspill, D'arcy!

Ja, jeg har ikke sterke preferanser for Agia Marina, altså. Tenker eventuelt å leie bil og dra litt rundt. Det jeg først og fremst leter etter er et rolig hotell med relativt enkel standard, men som samtidig er rent og pent. Og med fin beliggenhet. Jeg har ikke vært på Kreta i det hele tatt, faktisk. Rethymnon, altså. Jeg skal søke litt.

Rethymnon er større og man får litt flere valgmuligheter. Stranden der er mye bedre enn AM, du har nydelige Gamlebyen og det er rett og slett litt større og litt bedre. Agia Marina er et kompleks som er bygd opp noen kilometer fra Platanyas som er en "by". Men den har du gått igjennom på 4 minutter. Vi endte opp med å leie bil og kjøre til Rethymnon den ene gangen vi valgte AM, og vi er skjønt enige at når vi skal til Kreta igjen, så blir det ikke AM. Det var greit der, men det ble fort veldig kjedelig.

__________________
Gutt 03
D'Arcy er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 06-05-12, 16:15   #3
Teflona
audio, video, disco
 
Teflona sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 8.473
Teflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt av
Standard

Sv: Agia Marina, Kreta, reisetips ønskes!

Hvis man skal to uker til Agia Marina, leier man selvsagt bil og tar noen dagsturer. For oss pleier det å holde med 2-3 slike turer på en reise, men vi liker det kjedelige: bade, spise og slappe av. Stranda på Agia Marina er nydelig, men nå har jeg aldri vært i Rethymnon. Ikke understrømmer, noe som er viktig når man har små barn. Langgrunt og på stranda ved Vergina holder Jahn det pent og rent hele tiden, han raker til og med stranda under solstolene.

At Agia Marina er et turistkompleks, er vel en sannhet med modifikasjoner, det er en gammel landsby, det bor jo vanlige folk der også (om enn noen flere på sommeren på grunn av turistene).

__________________

Hvordan staver man kjærlighet? sa Tussi.
Man staver ikke kjærlighet, man føler den, sa Brumm.
Teflona er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no