Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Jeg klarer ikke bake muffins!

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-03-12, 17:11   #12
m^2
Bør lage seg en tittel selv
 
m^2 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 14.070
Blogginnlegg: 122
m^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Jeg klarer ikke bake muffins!

Disse får du ikke gjort galt på, sønnen min lagde dem selv i en alder av 3-4, og bonusbarna på 5 svisjet dem helt greit sammen de også (med hjelp til målinga såklart).

Du trenger papirformer, og du trenger sånn muffinsbrett med hull i (ellers skjærer det seg helt).

Ingrediensene skal bare såvidt røres sammen for hånd, og man trenger kun to boller og en sleiv. Røren holder til 6-12 muffins, alt etter hvor store former man har.

det tørre:
4,8 dl hvetemel
ca 1,5 dl sukker
3 store ts bakepulver
en klype salt

det våte:
1 egg
3/4 dl olje (helst ikke olivenolje)
2,5 dl melk

Smak bestemmer du selv! Most banan (i det våte), vaniljesmak (-dråper eller -sukker), rosiner, hakket sjokolade, valnøtt, kanel, blåbær etc.

Fremgangsmåte: Sett ovnen på 200-225 grader. Det tørre og det våte blandes hver for seg, deretter røres det såvidt sammen med sleiv - det skal virkelig bare såvidt blandes, gjør ikke noe om du synes det ser litt "kornete" ut. Røren skal IKKE bli jevn, da blir resultatet bare seigt og kjedelig. Fyll røren i muffinsformer med en skje eller liten øse nesten helt opp til kanten. Muffinsene stekes i 15-20 minutter.


Sist redigert av m^2 : 21-02-18 kl 19:12.
m^2 er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no