Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Om å hente barn i andre land

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-07-11, 23:45   #15
Tuva Birgitte
Aktiv
 
Tuva Birgitte sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2011
Hvor: Sola - Rogaland
Innlegg: 160
Tuva Birgitte er litt kul
Standard

Sv: Om å hente barn i andre land

Opprinnelig lagt inn av Malama, her.

De VIL jo det, sier de til avisen. For de har hele livet sitt i Norge, og ikke noe i Polen. S de vil til Norge, men de vil bare komme dersom Barnevernet lover å ikke ta fra dem datteren igjen. Også synes de/avisen merkelig nok at det er noe å skrive stort om, at Barnevernet ikke vil forhandle med dem for at de skal få lov til å komme tilbake og bo her sammen med datteren?


Barnevernet kan ikke gå mot loven og begynne å forhandle, det er fylkesnemda som tar avgjørelser om barnet skal tvangsfjernes fra hjemmet. Hvis de flytter tilbake vil barnevernet fortsette saksbehandlingen og oppfølgingen av barnet. Slik er det i Norge. Vi vet som sagt lite om årsaker til tvangsfjerning av barnet så det er vanskelig å uttale seg om hva som vil skje fremover hvis de flytter tilbake.

Tuva Birgitte er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no