Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Amcar og bilsete?

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-04-11, 11:56   #1
Niobe
Personlig pessimist
 
Niobe sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 28.119
Blogginnlegg: 11
Niobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Amcar og bilsete?

Altså, barn under 135 skal sikres med utstyr for sin vektklasse. Før var det unntak for veteranbiler og den slags, men ikke nå lenger mener jeg.

__________________
«If you can’t be a good example, at least be a horrible warning.»
- Aileen Wuornos, seriemorder
Niobe er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-04-11, 20:06   #2
Milfrid
Shake it out!
 
Milfrid sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Stavanger
Innlegg: 15.925
Blogginnlegg: 65
Milfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Amcar og bilsete?

Opprinnelig lagt inn av Niobe, her.

Altså, barn under 135 skal sikres med utstyr for sin vektklasse. Før var det unntak for veteranbiler og den slags, men ikke nå lenger mener jeg.

Ikke unntak for barn lengre, men voksen kan enda kjøre usikret. :har mange turer uten sele i Cortina uten seler overhode bak meg: Den er parkert nå etter at vi fikk barn.

__________________
Now it's nothing but MY way!
Milfrid er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-04-11, 00:12   #3
Liljekonvall
Uhelbredelig B-menneske
 
Liljekonvall sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2008
Innlegg: 3.255
Liljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Amcar og bilsete?

Har det kommet nye regler siden i fjor sommer ? Da spurte jeg nemlig om det samme, hvor det bare var topunktssele i mannens eldre mercedes SL. Jeg var sterkt i mot å ha 6 åringen vår i bilen mens mannen mente at det var lov. Så jeg spurte her inne om det var noen lover som sa at dette var forbudt, men mener ganske bestemt at det ble sagt at det ikke var noen lov mot dette. Og da hadde jeg ikke noe å slå i bordet med.

Men nå er dette heldigvis ikke et problem lenger, da bilen er solgt . Han fant vel ut at det var liten vits med en bil jeg ikke hadde lyst å være med å kjøre pga ungenes sikkerhet. Bilen hadde 3 punkts foran, men bare magebelte bak, men det hjalp meg lite at jeg satt sikkert når ungene ikke gjorde det. I tillegg følte jeg det som det glade vanvidd med en 6 åring festet i magebelte i en åpen bil .

Liljekonvall er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no