Sv: Prioriteringer
Opprinnelig lagt inn av Esme, her.
Næsj. Det er da bare å huske på at andre prioriterer annerledes. Jeg synes derimot det er verre med folk som mener seg kritisert når andre prioriterer noe fornuftig. Alle gjør jo noen av de fornuftige tingene (jeg gjør kun noen få), ingen gjør alle. Vi må ikke være så tåsåre at det ikke skal kunne gå an å komme med tips heller.
Det er jeg helt enig i. Og det er ikke slikt jeg tenker på.
Jeg føler meg ikke kritisert når andre forteller om ting de får til. Jeg lar meg ofte inspirere av det. Det er den tydelige nedvurderingen av folk som ikke gjør det samme jeg har lite respekt for.
Jeg lever godt med egne mangler, og de manglene jeg ikke lever godt med, forsøker jeg å gjøre noe med.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|