Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Hva er greia med Nespresso?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-01-11, 12:13   #8
Olympia
ræv med ører
 
Olympia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.944
Olympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva er greia med Nespresso?

Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.

Neida, det er verken en skremmende eller sløv holdning. Jeg er helt klar i toppen, ikke det minste sløv og du trenger ikke å bli skremt - jeg pleier å være ganske flink til å realitetsorientere. Kapslene har vært oppe til refleksjon og nøye vurdering og kommet ut i den andre enden som akseptabel mengde avfall med tanke på hva den tilfører min hverdag.
.

Det er det som skurrer for meg: Kan ikke andre, kapselfrie, maskiner tilføre det samme til din hverdag? Det er jo ikke slik at kapselkaffe er uunnværlig, det er vel heller kaffe som er det. Det finnes altså fullgode erstatninger som er like lettvint. Det er derfor jeg ikke har Nespressomaskin.

Jeg har mange ting i hverdagen min som genererer mye mer søppel og emballasje, men det meste er mye vanskeligere å erstatte med mindre søplende alternativer.

__________________
-lost behind where all things fall-


Olympia er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no