Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hvor lang tid kan posten ta?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-02-07, 14:48   #9
vimjer
Tante Sofie
 
vimjer sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 2.632
Blogginnlegg: 6
vimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelenvimjer er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Hvor lang tid kan posten ta?

Opprinnelig lagt inn av zol, her.

Posten tar lang tid. Egentlig skal man bare være glad om den kommer frem i det hele tatt. Jeg ergrer meg grønn på at jeg ikke har noen alternativer til posten. Jeg gremmes over å måtte bruke et så baklengs, lite serviceinnstilt og treigt selskap.

Jøss, hvor i landet holder du til?
Ser at du har utrolig dårlige erfaringer, men jeg tør påstå at dette ikke gjenspeiler Posten i sin helhet. Baklengs og treigt selskap??? A-post bruker 1-2 døgn, og hvis du tenker deg alle prosessene fra det legges i rødkasse til det havner i postkassen hos mottaker så er det både effektivt og billig. Selvsagt hender det at post kommer på avveie/ blir forsinket.
Snøkaos kan forsinke posten, dog sjelden mer enn et døgn.
Post som sorteres inn på feil postnummer (menneskelig svikt) forsinker også med et døgn.
Ellers hender det at sendinger blir skadet underveis, f. eks at innholdet faller ut av konvolutten. Som oftest kommer konvolutten til rette og innholdet kan legges på plass og forsegles i plastpose. Av og til er emballasjen så ødelagt at adresse ikke kan identifiseres. Innhold som ikke kan identifiseres sendes til kommisjon for ubesørgelig post. Derfor er det smart å etterlyse sendinger som ikke kommer fram.

Konkurranse er vel og bra i alle bransjer, så det blir spennende når andre selskaper kan komme på banen. Uansett hvem det blir vil de bare konkurrere med Posten i de store byene. Det er der det er penger å hente. Utkantstrøkene er gigantiske tapsprosjekter. Ingen vil noen sine oppleve et bud fra Deutche Post som leverer post i postkassen til noen på Braskereidfoss, Indre Billefjord eller på Vannøya.

vimjer er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no