Sv: NAV tvinger foreldre til å betale barnas husleie
Opprinnelig lagt inn av kie, her.
Hvis man skal ha økonomisk ansvar for myndige barn burde man jammen kunne få lov til å bestemme i spørsmål der barnets handling påvirker familieøkonomien såpass drastisk. Dessuten burde man vel også kunne kontre kravet med søknad om forlenget barnetrygd, da?
Forresten: Pappa betalte bidrag ut videregående for meg. (Foreldrene mine var skilt.) Men da var det snakk om 800,- eller noe. Ikke hele regninga. Jeg måtte fortsatt jobbe deltid osv. og hadde nok ikke på langt nær et beløp som det er snakk om her. Så det er ikke akkurat nytt at sånt kan gjøres, men å ta utgangspunkt i kostnader synes jeg blir feil for såpass store barn. Det er jo tross alt stor forskjell på en treåring og en attenåring ang. hva de kan få til selv.
Helt enig med deg. Det virker som dagens 18-åringer ikke skal ta ansvar for sine valg, og systemet legger opp til det også.
|