Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

[Sesongdiskusjon] Juleavslutning for skolen - i kirken

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-12-10, 21:18   #11
Katta
maler
 
Katta sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2008
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.284
Blogginnlegg: 92
Katta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: [Sesongdiskusjon] Juleavslutning for skolen - i kirken

Opprinnelig lagt inn av shute, her.

Jeg er forsåvidt noe uenig i dette også, men det er jo noe ganske annet enn det du sa: At om julegudstjeneste ikke er noe man tilbyr må man kutte ut enhver markering av julen. Det resonnementet skjønner jeg ikke.

Nei, det blir å overdrive tenker jeg også. Men det er ikke slik at det å ha et juleopplegg i skolen som fullstendig ignorerer den kristne feiringen er religionsnøytralt. På ingen måte. Man tar da et like tydelig standpunkt mot den kristne feiringen som man gjør for den kristne feiringen ved å kjøre julegudstjeneste for alle. For kristne er julen viktig, og det blir like feil at man kjører frem julen som en fullstendig sekulær høytid som at man presenterer det som en utelukkende kristen høytid. Stikkordet er slik jeg ser det balanse. Det er helt greit med julesanger med og uten kristent innhold, men idet man går inn og aktivt velger bort en av dem har man tatt et langt skritt bort fra religionsnøytralitet og toleranse i skolen.

__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012
Katta er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no