Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Ammetelt: Smart eller teit?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-10-10, 22:06   #1
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ammetelt: Smart eller teit?

Jeg hadde godt kunnet funne på å kjøpe noe sånt. Jeg hater å amme offentlig, jeg hater å flashe puppen, jeg hater at babyen virrer med hodet og oppfører seg som at hun er på kafe og skal ha seg en liten sånn nipp innimellom og at puppen henger bar, så jeg bruker stort sett nøstebarnteppet jeg da sånn at det blir et slags telt, og babyen spiser bedre også, når det ikke er så mye forstyrrende rundt den.

Det er mange som synes det er fryktelig ubekvemt å amme offentlig altså, og heller holder seg hjemme eller slutter å amme. Da er det jo mye bedre å kjøpe seg noe sånt. Det er ønskelig at flest mulig ammer fordi det er den beste maten for små babyer, så alt som hjelper er kult synes jeg.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 09-10-10, 23:01   #2
m^2
Bør lage seg en tittel selv
 
m^2 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 14.078
Blogginnlegg: 122
m^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ammetelt: Smart eller teit?

Opprinnelig lagt inn av Esme, her.

Jeg hadde godt kunnet funne på å kjøpe noe sånt. Jeg hater å amme offentlig, jeg hater å flashe puppen, jeg hater at babyen virrer med hodet og oppfører seg som at hun er på kafe og skal ha seg en liten sånn nipp innimellom og at puppen henger bar, så jeg bruker stort sett nøstebarnteppet jeg da sånn at det blir et slags telt, og babyen spiser bedre også, når det ikke er så mye forstyrrende rundt den.

Det er mange som synes det er fryktelig ubekvemt å amme offentlig altså, og heller holder seg hjemme eller slutter å amme. Da er det jo mye bedre å kjøpe seg noe sånt. Det er ønskelig at flest mulig ammer fordi det er den beste maten for små babyer, så alt som hjelper er kult synes jeg.

Jeg har aldri likt å amme foran andre mennesker, syntes det var forferdelig ubehagelig og ville ikke sittet på kafe eller foran andre mennesker jeg kjente - i min egen stue engang- og gjort det med mindre jeg var godt tildekket med et teppe elns. Ikke engang foran foreldrene mine. Det hjelper jo ikke akkurat på utrdrivningsrefleksen å synes situasjonen er ubehagelig heller.

Dessuten er det viktig å huske at dette kommer fra USA og UK. Der er det mange som heller velger _bort_ amming enn å måtte flashe brystene offentlig. Det er veldig, veldig uvanlig å amme så andre ser det, langt mindre offentlig på kafé slik som her.
Da er det jo faktisk et positivt alternativ, dette.

m^2 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 09-10-10, 23:12   #3
Lilith
Hulder
 
Lilith sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 1.605
Lilith imponerer mange og er sikkert smartLilith imponerer mange og er sikkert smartLilith imponerer mange og er sikkert smartLilith imponerer mange og er sikkert smartLilith imponerer mange og er sikkert smartLilith imponerer mange og er sikkert smartLilith imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Ammetelt: Smart eller teit?

Jeg har store pupper, men har egentlig ikke plages noe særlig av å amme offentlig. Jeg ammet der det passet meg, og skjulte herlighetene så godt jeg kunne med det jeg hadde tilgjengelig. Eller ikke i det hele tatt. De er ikke pupper lenger når de er "på jobb", da er det bare matstasjoner. Så klart, dette er jo et fint alternativ for dem som ikke føler det på samme måten som meg, og det er supert.

__________________
May the light always find you on a dreary day, when you need to be home, may you find your way.
May you always have courage to take a chance, and never find frogs in your underpants

-02
-06
Lilith er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no