Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

Hjerte til hjerte med Linn Skåber på NRK

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-10-10, 10:39   #17
Brutus_
Bør lage seg en tittel selv
 
Brutus_ sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2008
Innlegg: 1.302
Brutus_ er populærBrutus_ er populærBrutus_ er populær
Standard

Sv: Hjerte til hjerte med Linn Skåber på NRK

Opprinnelig lagt inn av Harriet Vane, her.

Med såpass stor observasjonsevne, vil jeg tro at Linn Skåber er over snittet sosialt intelligent selv. Så at det er en parodi henne selv, tviler jeg på, men hun er jaggu modig som risikerer at halve Norge tror hun er en oppmerksomhetssyk usympatisk ku.

Det er mange som er sånn at de er i kunst/kultur/underholdning/politikk pga ekstremt oppmerksomhetsbehov, mer enn at de har et budskap å formidle. Og verre blir det, tror jeg, med stadig flere reality-kids som skal by på seg selv.

I serien er hun sjalu på alle som får mer oppmerksomhet enn henne der og da, og prøver hele tiden å ta styringen eller late som om hun har kjempepeiling på det som foregår. Det aller verste er i grunnen at hun hundser rundt på "manageren" Evelyn, eller nei, det verste er at hun er utpreget jovial med folk som ikke later til å kjenne henne noe særlig. Og ikke finner plassen sin. Og avbryter hele tiden.

Er det ikke også et lite ekstra stikk til den kvinnelige delen av oppmerksomhetsyke med lite å komme med?

__________________
...på bedringens vei?
Brutus_ er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no