Sv: I dag var det 13 grader
Jeg har aldri opplevd bom på bekledningen i ungenes barnehage. Eneste er at de begynte med lue til minien litt sent. Men han er litt "sårbar" akkurat i skiftet mellom årstidene, så han må nok begynne med vinterdressen et par uker før søstra.
I bhg ligger både høstdress, regntøy, ullvotter, fleecevotter, regnvotter, ullsokker, mellomlagsull, luer i flere tykkelser osv. Så har de litt å velge mellom alt ettersom været er. Jeg har aldri opplevd at de har hatt på alt de eier og har av ekstratøy. Tvert imot sier de at de er glade for velfylte kurver slik at det er noe til alle værtyper.
Jeg kler selv ungene i høstdress med tynn mellomlagsull (type krinkelull) under. I går droppa jeg det fordi det var 12 grader ute, men de frøs veldig med bare ullundertøy under.
__________________
- 06 og 07 -
|