Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er snusbruk i barnehagen ok?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-08-10, 18:37   #11
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Er snusbruk i barnehagen ok?

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Mener du virkelig dette? Hvordan er det teknisk mulig? (Med mindre man ikke tror at det finnes rollemodeller i det hele tatt da.) At de voksne som barna ofte tilbringer flertallet av sine våkne timer med fra mandag til fredag, og som i den tiden er barnas omsorgspersoner ikke er rollemodeller for barna?

Det ser ut som om folk tenker rollemodeller her ut i fra å være gode forbilder, dvs å ikke snuse eller røyke osv. og i den sammenheng så nei, for all del. Jeg mener barnehageansatte er i sin fulle rett til å være "dårlige" rollemodeller hvis noen mener de er det med å snuse. De har like mye rett til å både røyke, drikke og snuse som alle andre har. Det bør ikke stå i noen stillingsinstruks at de må være perfekte mennesker. Ikke nok med at de er betalt en elendig lønn for arbeidet de gjør men vi forventer at de skal være "skikkelige mennekser AS" og ikke ha lov til å snuse? Ærlig talt asså
Hvor drar man grensen da på hvor "ordentlige" de må være? Den beste rollemodellen i barnehagen silk jeg så det var en ung gutt i saggebukse, røykte, snuste og så nesten møkkete ut. Barna elsket han og han var et herlig menneske. Han var en super rollemodell for barna. Om han snuste eller ikke mener jeg ja, helt ærlig og oppriktig talt ikke har noe å si overhode for om han var en god omsorgsperson.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no