Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er dere flinke til å si ifra?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-08-10, 23:21   #12
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er dere flinke til å si i fra?

Det spørs på stedet og forventningene. På Egon forventer jeg meg dårlig mat, så der gidder jeg ikke. På skikkelige restauranter eller spisesteder som hevder å servere god mat, er det større sjanse for at jeg skal gi beskjed.

Jeg sier fra når jeg får vin som er udiskutabelt sur, eller når maten på ingen måte står i stil til forventningene. Som den gangen jeg var på steak house, der det ble gjort stort nummer av at vi skulle fylle ut et eget kort med spesifikasjoner på hvordan biffen skulle tilberedes. Jeg krysset av for at biffen skulle være rå, og da jeg fikk servert en medium stekt biff, sendte jeg den ut igjen. Det får være måte på å ikke klare å oppfylle de forventningene man går inn for å skape selv.

Normalt ville jeg ikke sendt ut en medium biff, med mindre det var på en virkelig fin restaurant (og der har jeg aldri opplevd å få biffen for mye stekt). En gjennomstekt biff ville blitt sendt rett ut uansett. (Jeg bestiller ikke biff på steder jeg ikke tror at de vet hvordan den skal stekes.)

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no