Sv: Stor forskjell på billige og dyrere flyselskap?
Vi fløy RyanAir da vi var i Italia forrige uke. Prisen var 30% av SAS (3000 vs 10 000), og de landet på en flyplass langt nærmere dit vi skulle.
Jeg liker ikke RyanAir, virkelig ikke. Men prisen er så forskjellig at jeg klarer å fortrenge hvor mye jeg misliker dem.
LilleT: ikke pakk mer enn 15 kilo i de kolliene som skal sendes med flyet. 15 kilo er overraskende lite. Min koffert er bare halvfull når den veier 15 kilo. I tillegg kan du bare ha med en håndbagasje. Det varierer veldig hvor nøye de er på dette. Det lønner seg å møte opp tidlig ved gaten. Det er ingen setereservasjon, og først slipper de på priority boarding og så "røkla". Skal du reise med barn er det om å gjøre å være tidlig ute, slik at dere får sitte sammen.
Hver gang jeg reiser med RyanAir, så sier jeg "dette er siste gang". Men når jeg skal bestille neste tur, så blir jeg så overveldet av prisforskjellen at jeg bestiller med dem igjen. Dog skjer det bare på korte turer og hvor vi slipper flybytte.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|