Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Fortell meg om steinlegging

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-05-10, 22:42   #12
gullet
stille
 
gullet sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Tønsberg
Innlegg: 10.937
gullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Fortell meg om steinlegging

Opprinnelig lagt inn av 3barnsmor, her.

Hvis dere ikke skal kjøre på steinen trenger dere ikke veldig tykk stein, og den er billigere. Det finnes mange forskjellige sorter, så det er mer smak og behag og hvor mye man ønsker å legge i det. Vi har tromlet belegningsstein, den kostet 199 for kvm. Vi leide noen til å gjøre grunnarbeidene, og for våre 140 kvm ble det ca 140 000 kr. Dyrt altså. Da la vi steinen selv, men da hadde de gjort alt grunnarbeidet, og vi kunne bare legge steinen utover. Behøvde ikke å rette opp med sand under, for alt var helt rett. Men all kapping og mønsterlegging måtte vi stå for selv.

Oi, dette var dyrt! Vi la stein for noen år siden, og jeg syntes gravearbeidene våre var dyre; 34 000.- for litt mer enn 200kvm, men jeg ser at det var jo ingenting.
Vi fikk noen til å gjøre grunnarbeidet og la steinen selv. 200kvm! Og det ble fantastisk bra!

__________________
Gullet -63, M -87, W - 01. lille E -03
gullet er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no