Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Kakehjelp ønskes

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-05-10, 16:26   #13
Ine
rakkarpus
 
Ine sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 9.710
Blogginnlegg: 19
Ine er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Kakehjelp ønskes

Opprinnelig lagt inn av cecix, her.

Jeg forsøkte denne osteiskaken nå på torsdag da vi skulle ha selskap, og den var rett og slett helt nydelig! Kjempegod var den - og veldig enkel å få til! Pyntet med noen striper sjokoladesaus som stivner og det ble veldig lekkert.
Iogmed jeg og gubben forsøker gå ned i vekt, tok jeg meg den frihet til å forandre oppskriften noe. Kan kanskje være et tips til andre søthungrige medslankere?
Digestivkjeksen brukte vi som i oppskriften, men i stedet for vanlig sukker brukte vi Splenda. Erstattet vanlig Philadelphia med Light-versjonen, og så pisket jeg krem av Tine Dessertfløte med 38(?)%mindre fett enn i vanlig fløte. Fremgangsmåten akkuratt som i oppskriften. Resultatet ble helt tipptopp! Nydelig iskake!

Hvor mye splenda istedetfor 3 dl sukker da?

__________________
When you know better, you do better.
Ine er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no