Sv: Barnet liker ikke maten jeg lager. Hjelp!
VI hadde det slik en periode. Jeg holdt på å klikke. Til slutt så sa jeg at det var greit at hun ikke likte noe og ikke spiste, men at vi må ha noen avtaler rundt dette:
a: Ikke si høyt eller skrike høyt at hun ikke liker noe. Det må hun hviske slik at ikke lillesøster hører det. Smitteeffekten er nemlig stor mellom søstrene dersom den ene ikke liker noe.
b: Blir det mye mas likevel - må hun bort fra kjøkkenet og oss for i vil kose oss når vi spiser middag.
c: Vi staret å lage noe nytt på menyen. Fisk i alle varianter, for dette liker hun godt. Plukkfisk ble favoritten av alle ting. Hvit masse som smakte godt. Uten diggedarer. Rå gulerøtter ol. har hun fått før middag eller i matpakke.
Sum: Det skeld over rett og slett. Hun spiser det meste igjen, og hvisker fremdeles når det ikke er noe hun liker. Til mors ører behag. 
|