Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Født med surrogatmor fra India - etisk dilemma? (vg)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-03-10, 10:59   #10
OlaDunk
Fullverdig medlem
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 37
OlaDunk er den lykkelige mottaker av konstruktiv kritikk
Standard

Sv: Født med surrogatmor fra India - etisk dilemma? (vg)

Opprinnelig lagt inn av shute, her.

Hvordan skal jeg vite det? Neppe verken Gud eller CP.

Jeg synes retorikken din høres ut som en feiltolket survival of the fittest-greie. Man kan selvsagt la de svake dø ut, sette handicappede barn ut i skogen, sørge for at ingen med noen som helst skavank reproduserer seg etc., så vil man få sterke, fine, flotte apekatter om tusen år.

Selv har jeg mer lyst å være del av en menneskehet som praktiserer såkalte menneskelige egenskaper (du vet, "ta vare på de svake" osv) enn jeg vil være del av en gjeng atletiske dyr.

Vel så er vi max 3-4 generasjoner ute med bra vitenskaperlig legehjelp også. og survival of the fittest går jo for resten av naturen, bare vi som prøver å heve oss over den. Nå mener jeg ikke at sosialdarwenisme er veien å gå liksom. Men å ha øynene åpne og reflektere litt over hvilken vei det går er lov lizzzom

OlaDunk er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
etikk, surrogatmødre

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no