Sv: Passe på så han ikke blir homo ...
Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.
Jeg har ikke sett på 10b, men jeg tenker som gajamor - jeg ville være veldig forsiktig med å mene noe om den seksuelle legningen til en tenåring som ikke selv tok initiativ til å fortelle.
Hva tenker dere burde vært gjort, sånn helt konkret?
Jeg har hørt så utrolig mange "komme ut"-historier fra folk som har gruet seg i årevis til å fortelle foreldrene at foretrekker Per for Kari, bare for å bli møtt med "Men kjære deg, det har jeg da visst lenge."
Det gjør meg skeptisk til denne praksisen med å skulle vente til barnet/ungdommen selv tar initiativ til å ta det opp.
De fleste vil vel snakke med sønnen/eleven/niesa eller hva som helst om denne viser tegn til å slite med noe i tenårene, og da er det merkelig om man ikke skal gjøre det fordi man tror problematikken kan bunne i legning.
|