Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Informasjon

100 i rykte

Informasjon Forumrelaterte spørsmål og tilbakemeldinger.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-10-09, 13:00   #11
Crimina
L.F.C. supporter
 
Crimina sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: I bunnen
Innlegg: 3.858
Blogginnlegg: 110
Crimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de flesteCrimina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: 100 i rykte

Nå sporer jeg nok av tråden litt, men tar sjansen allikevel.

Etter å ha prøvd ut mange forum og desperat prøvd å passe inn, så har jeg nå valgt å bare være meg selv. Drite i rykte, drite i antall meldinger. Svare der det passer meg, og det som skjer det skjer. Jeg tar det ikke til meg i den grad jeg gjorde før.(Kritikk og negative svar.) Jeg merker selvsagt at terskelen min for å svare HELT ærlig, å gå litt mot strømmen, er litt høy enda. Men det kommer seg nok etterhvert som jeg blir enda mere varm i trøya. Det er jo bare sånn det er at noen er litt mer redd for kritikk enn andre. Jeg synes også at enkelte litt fort blir beskyldt for å være hårsåre. I diskusjoner der enkelte svar har vært i frekkeste laget i mine øyne. Enkelte ganger har man grunn til å reagere, være hårsår som det så fint kalles.

Jeg har heller ikke tid, eller lyst til å sjekke antall meldinger, eller rykte til andre brukere. Det er egentlig veldig uinteressant også. Jeg synes ikke så mye om hele ryktesystemet. Det betyr ikke mye for min del, men ser jo at det er visse krav til rykte, på diverste fora her inne. Sånn sett er jo ryktesystem positivt, fordi man da må jobbe litt for å komme videre. Men enkelte ganger synes jeg kravene er litt høye. En ting er antall meldinger, en annen ting er rykte. Det er mye lettere å øke antall meldnger, men rykte er jo en annen ting. Det er straks mye verre å få 100 ryktepoeng, enn 100 meldinger. Dermed vil dem som ikke stikker seg så mye frem oppleve at ryktet ikke øker like fort som meldingene. Da tenker jeg på dem som ikke kun skriver svadainnlegg. For selvsagt finnes det jo dem som skriver mye svada kun for å få tilgang til et forum, og dermed øker mye i antall meldinger, men ryktet er ikke så høyt.

At noen har problemer med å finne seg tilrette her inne kan jeg forstå. Uten at jeg skal gå så mye inn på dette nå. Jeg registrerte meg her inne fordi jeg kunne tenke meg å diskutere andre ting enn babyer og småbarn. Og det er vel meningen at man skal "slite" litt med å finne seg til rette her inne. Høy takhøyde, og saklige diskusjoner er to ting jeg synes er viktig. Men legger jo selvsagt merke til at enkelte ganger blir innlegg vinklet til noe negativt uasnett hva hovedforfatter har skrevet. Sånn er det her, og sånn er det på veldig mange andre fora.

Jeg trives her inne, og innlegget mitt er overhodet ikke ment som noe sippeinnlegg, men kun lufting av noen tanker, slik jeg har oppfattet dette forumet.

Man må lære seg å skille sak og person, men også skille nettliv fra privatliv. På fora som dette finnes det ofte 3 forskjellig type brukere, i tillegg til de andre "vanlige" brukerne: Bedreviteren, kverulanten og perfekten. (Klarte ikke dy meg. Og legger vel hodet mitt for hogg.)

__________________
YNWA


Stolt mamma til 8 flotte skapninger.
Crimina er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no