Sv: Jævla kjerring! #%&!
Opprinnelig lagt inn av Esme, her.
Helt klart, krangler ikke på det. Det jeg mener er at ofte kjører folk saktere enn nødvendig fordi de er uerfarne eller ukjente på veien, siden du tok det som et eksempel. Jeg synes det er greit at de gjør det, men da må de ta hensyn til at de faktisk sinker trafikken for andre.
Når jeg kjører på veier som jeg ikke kjenner, og derfor kjører langsommere enn hva lokalbefolkningen gjør, så er jeg derfor mer serviceminded på at jeg er den som må stoppe og slippe folk forbi.
Da er vi tydeligvis uenige om hva som er nødvendig. 
Og ja, jeg vil jo gjerne vise hensyn til lokalbefolkningen, men jeg kan ikke stoppe så ofte, og ofte er det heller ikke noe naturlig sted å stoppe. Da må det være bilene baks ansvar å vurdere når det er trygt å kjøre forbi.
Og jeg er ikke enig i premisset om at når man har "en kø bak seg, og ingen foran seg", så kjører man for sakte. Det går fint an å være en lang lang rekke av bilister som følger fartsgrensa, selv om de som lå foran har svinekjørt avgårde. Eller det er trafikklys innimellom. 
__________________
|