Sv: Tatovering, stygt eller flott?
Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.
Jeg kan vel mene hva jeg vil om andre sveis, klær eller tattiser? Jeg har ikke meninger på vegne av noen, men jeg forbeholder meg retten å mene hva jeg vil om hva andre gjør eller ikke gjør.
Det er så, men jeg kan reagere på at noen (les: enkelte) tenderer til å bli nedlatende, tildels hånlige og ofte kategoriske i forhold til "dei tattoverte". En slags dette vet vi bedre enn deg holdning, som bare venter på å godte seg over de som kommer til å angre. For da får de se hvor dumme de var, som trodde de skulle bli kule ja. Fysj av meg.
De fleste tattoveringer er skjulte til daglig, og blir noe personlig som man liker, ikke liker eller kanskje ikke tenker så mye på. Selv om det er selvpåført, så blir det jo noe "ved personen", og ikke noe man kan trekke noen entydig form for slutning fra.
Jeg liker generelt ikke sånne tråder der man legger opp til liker/liker ikke-tema slik som her, for som regel ender det opp med at folk som går å irriterer seg over andre, bare benytter trådene til å legitimt lire ut av seg hvor stygge de synes andre eller egenskaper ved andre er. Det være seg navn, antrekk, klesstil, interiør, kjendiser, et.c. Det er daustanketråder som lokker til seg gribbene.
|