Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Ekte kjærlighet

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-08-09, 11:53   #14
mkj
Off the map.
 
mkj sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 14.142
Blogginnlegg: 10
mkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ekte kjærlighet

Opprinnelig lagt inn av Kanina, her.

Jeg synesde engangsvåtmoppene er noe herk, men meg om det. Jeg bruker Jif microfibermopp, den er mye enklere å ta av og på, og det er bare å skylle under vasken underveis. Man kan sikker dyppe den i grønnsåpevann også, hvis man liker sånt. Engangsvåtmoppen var jo bare skikkelig våt i begynnelsen, og så måtte jeg bytte underveis fordi den ble brukt opp, og den måtte jo festes i alle fire hjørner, og det var noe klineri. Flergangsmoppen setter seg fast til moppeskaftet helt selv, til sammenligning, og det blir ikke så mye kliss på gølvet. Så det så.

Sånn gjør jeg også. Funker helt greit. Jeg heller en liten dæsj grønnsåpe på kluten første gangen og skyller med vann så får jeg litt av lukta. Det blir veldig 'kattevask' men legger til at vi har vaskehjelp hver fredag som vasker ordentlig.

Jeg gjør dette også i stedet for å støvsuge, for det er så kjedelig å drasse på støvsugeren. Har også en sånn Ergo-rapidosak, den er grei til hybelkaniner, men hos oss er det et vel så stort problem med smuler, og det fikser den ikke.

__________________
røverunger 03 og 08
mkj er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no