Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Voldtekt og det å bringe skam over familien sin

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-07-09, 13:00   #31
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Voldtekt og det å bringe skam over familien sin

Brutus - dette handler for meg om en familie som avviser et voldtatt barn. Det er å gå en smule lenger enn tradisjonelle kvinnesynsbetraktninger.

Jeg mener forøvrig fremdeles det samme om hijaben som jeg har ment hele tiden - det er et moteplagg en del muslimske kvinner velger å bruke som oppsto på 1970 tallet og således ikke noe gammelt symbol i islam.

Jeg har mange og sterke meninger som i en viss grad sammenfaller med dine når det gjelder kvinnesyn. Men jeg vil likevel utrykke lettelse over at selv de jeg antar har et kvinnesyn som ikke er oppdatert synes det er på trynet å behandle et voldtatt barn på denne måten.

  Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no