Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Noen som har lest boken "Kjernesunn"?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-07-09, 00:14   #1
Mei
Har fått viljen sin
 
Mei sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.606
Blogginnlegg: 397
Mei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtidMei har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Noen som har lest boken "Kjernesunn"?

Opprinnelig lagt inn av Amelie, her.

De aller fleste barna blir mye mer velfungerende

Hvor har du dette fra? Det er en, mildt sagt, ganske drøy påstand.

Mei er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-07-09, 10:45   #2
Amelie
Med & uten trylleformel.
 
Amelie sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 4.192
Blogginnlegg: 8
Amelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelenAmelie er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Noen som har lest boken "Kjernesunn"?

Opprinnelig lagt inn av Mei, her.

Hvor har du dette fra? Det er en, mildt sagt, ganske drøy påstand.

Jeg anbefaler å søke litt rundt emnet (eks. autisme+melk+gluten). Dr. Reichelt på Rikshospitalet har forsket mye rundt dette, og det er mange studier som sier at melk og gluten kan virke uheldig på kroppen og forårsake autoimmune plager, astma/allergi, psykiske plager/tilstander osv. Var jeg mor til et f.eks autistisk barn ville jeg ikke vært kunnskapen foruten og definitivt startet på diett for å prøve, men slik jeg forstår det er det allerede mye fokus på dette i autismeforeninger.
Hyperaktive barn/ barn med adhd har også vist stor bedring ved å legge om kostholdet på denne måten. Tilførsel av fettsyrer og reduksjon av sukker er selvsagt også i tillegg veldig gunstig.

Eks. på noen linker:

http://www.npif.no
http://www.varvei.no/wsp/varvei/fron...mplate=publish
http://www.varvei.no/
http://www.neurozym.com/default.asp?gruppe=506
http://www.klikk.no/helse/kosthold/article445685.ece
http://24022.vgb.no/?p=400699
http://www.nrk.no/programmer/tv/puls/1.4476897

Tilbake til hva forfatterne av boken (som tråden omhandler) sier:

Du er ekspert på din kropp Ninka og Morten Mauritson sier at bare du er ekspert på din egen kropp.
– Vi sier ikke at man skal prøve denne dietten, men at man kan. Hvis du prøver selv kan du se om du blir kvitt kløe, forstoppelse, eksem, astma og vondt i leddene. Hvis ikke går du tilbake til det gamle kostholdet, sier Ninka og Morten.
– Og til tross for at mange tror det er vanskelig, umulig og dyrt å ha et kosthold uten melk og gluten, sier vi at det lar seg gjøre. Og selv om det kanskje koster mer i dag, sparer det deg for legeutgifter og dyre medisiner i fremtiden, sier paret, som nå lever av å snakke om livsstilsendringen sin.

__________________
Pjokk 04 Vesla 07
"The true sign of intelligence is not knowledge, but imagination" A. Einstein

Amelie er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no