Sv: Toll på pakke til under 200 kr
Opprinnelig lagt inn av indie, her.
Er det Posten eller tollvesenet som har behandlet pakken? Jeg har hørt, men ikke opplevd selv pga ingen pakker med feil info, at Posten har blitt strengere og at det er verdien utenpå pakken som skal gjelde. Og at ved feil beløp utenpå pakken må du kontakte bedriften for refusjon, ikke Posten.
Men hvordan kan man unngå at en pakke fortolles av Posten? Alle småpakker som sendes med utenlandsk offentlig postvesen blir vel bare automatisk fortollet av Posten? Og da kommer man jo ikke unna gebyret (som fra 1. august ser ut til å være hele 106 kr per pakke). Jeg har selv opplevd (heldigvis en stund siden) at de har gjort feil, og det er irriterende å krangle med Posten om det, gjerne i ettertid av at man har hentet ut pakken.
Man kan ikke unngå det, desverre.
Men det er ikke tollvesenet sin feil, det var bare det jeg ville frem til.
Opprinnelig lagt inn av Mams, her.
Tollbehandlingsgebyr er ikke noe man får fra tollvesnet.

__________________
"Det er ikke dråpen som får begeret til å flyte over. Problemet er at da dråpen kom var begeret alleredet fullt, og det hadde ikke dråpen noe med, den hadde jo nettopp kommet" -Karsten Isachsen
|