Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Omskjæring av gutter

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-06-09, 13:33   #25
Dååris
Aktiv
 
Dååris sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2009
Hvor: Sarpsborg
Innlegg: 190
Dååris er litt kulDååris er litt kul
Standard

Sv: Omskjæring av gutter

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Så når man bare fjerner litt av huden over klitoris, eller bare prikker i den med en nål, så er det det altså mye verre enn å skjære av forhuden til en gutt?

Noe sier meg at den omskjæring av jenter som folk tenker på her er den litt mer altomfattende enn denne.

Jeg er enig i at måten du refererer til er like ille som gutter.
Men jeg mener også at en del av den omskjæringen som blir foretatt på jenter er langt verre enn den vanlige omskjæringen av gutter.

Jeg vil tro, uten at jeg har noe medisinsk grunnlag å støtte meg til, at man finner betydelig større skader hos omskjærte kvinner enn menn, og at de verste tilfellene finnes hos jenter. Det verste mann får til (uten alt for god fantasi) hos mann er å kappe av penis. Hos jenter har det vært flere tilfeller av totalt igjennsydde åpninger, så menstrasjonsblod samler seg inne i livmor, etc etc.

Jeg sier på ingen måte at det er behagelig, eller bra eller ufarlig å skjære av penis, bare så det er klart...:!

Dååris er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no