Sv: Spinoff fra allergitrådene
Opprinnelig lagt inn av Skvetten, her.
Det er noe med det å kjenne på at man faktisk i en del situasjoner er funksjonshemmet. Man må oppgi en del ting man faktisk liker fordi man ikke kan utføre dem av helsemessige årsaker ikke fordi man ikke har lyst.
Jeg vet godt hvordan dette er. Jeg har opplevd dette veldig mange ganger, på tross av at jeg ikke kunne dø av det, annet enn om jeg hadde blitt så deppa at jeg hadde tatt livet av meg. Måtte senest i fjor nesten gi opp å ta en utdannelse for %#€%"% gang. Har som sagt ikke noe problem med å relatere meg til at andre kan syntes det er sårt å ikke kunne gjøre alt, men det er likevel en realitet for veldig, veldig mange.
Poenget mitt var å se dette rettferdig fra alle allergikere sin side, ikke bare en, to eller tre typer. Men nok om det. Det var den andre tråden.
|