Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Vil fjerne retten til videregående skole (vg.no)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-05-09, 21:21   #1
Gremli Skremli
Ansvar for egen luring
 
Gremli Skremli sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: På rette sida av elva
Innlegg: 3.514
Blogginnlegg: 8
Gremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtidGremli Skremli har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Vil fjerne retten til videregående skole (vg.no)

Det blir da delt inn i nivåer tidligere også? Jeg er redd det skal virke stigmatiserende hvis det skjer for tidlig, og jeg er redd det skal skje før man vet hvilke evner og hvilket utviklingspotensiale barnet har. I vgs har de selvinnsikt nok til å sette pris på det. Vi opplevde stort sett positive reaksjoner fra elevene.

__________________
Og knøttet angret etterpå og tenkte: Jeg var dum
når jeg lot regn og mørke flytte inn i mine rom
Men hvem skal trøste knøttet med at samme dag han dro,
ble huset fylt av nye knøtt, som både sang og lo
Gremli Skremli er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-05-09, 21:29   #2
Skvetten
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Vil fjerne retten til videregående skole (vg.no)

Opprinnelig lagt inn av Gremli Skremli, her.

Det blir da delt inn i nivåer tidligere også? Jeg er redd det skal virke stigmatiserende hvis det skjer for tidlig, og jeg er redd det skal skje før man vet hvilke evner og hvilket utviklingspotensiale barnet har. I vgs har de selvinnsikt nok til å sette pris på det. Vi opplevde stort sett positive reaksjoner fra elevene.

På ungdomsskolen er det jo lite utbredt fordi vi skal presse alle inn i samme støpeskje. Det utdannes tapere som kommer på videregående og ikke makter å kjenne på tapsfølelsen lengre.

Det er mange som sliter selv fra 7. og når de skal videre. Den som ikke kan velge et fremmedspråk nummer to og som er livredd for at da ryker drømmen om å bli sånn eller slik. Nå har jeg møtt mange slike elever som fint klarer seg på et vis om de bare får ekstra tid. Desverre er hverdagen på skolen slik at de ikke mestrer den, de taper og faller mer og mer utenfor. Jeg kan godt forstå at de ikke skjønner vitsen til slutt. De blir jo frarådet fra å følge sine drømmer fordi SKOLEN ikke har ressurser til å treffe de tiltakene som kunne hjulpet.

Når man har en rett og en indirekte plikt til å gå på videregående er det mer komplisert. Det at yrkesfagselever nå blir trykket gjennom et system som skaper flere tapere enn nødvendig synes jeg er problematisk.

  Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no