Sv: Er hijaben kvinneundertrykkende?
Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.
Nettopp her er feilen du og flere har i slike diskusjoner; alt ses gjennom dine øyne og dere klarer ikke sette dere inn i andres situasjoner.
Det er ikke mitt inntrykk i det hele tatt og over grensen for både usaklig og urimelig.
Jeg har ikke lest alle innleggene, men er det noen i det hele tatt som har gitt uttrykk for å bare se den ene siden ved hijabbruk?
Polyanna sa det forøvrig så godt at jeg for min del ikke føler at det er så mye å tilføye. Sånn rent bortsett fra at jeg gjerne vil si at jeg er enig med Esme når det gjelder aktsomhet ved valg av kampsak. En polarisert debatt hvor man blir fremmedgjort fra muslimske kvinner, er ingen tjent med.
Men sånn her inne, på FP, må jeg si at jeg er mer enn bare litt forundret over et nesten litt utilgivelig naivt syn på mange muslimske kvinners trange frihetskår.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|