Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Mongo - mongostemme

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-12-08, 11:03   #11
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Mongo - mongostemme

Opprinnelig lagt inn av Carrera, her.

Nei, jeg mente ikke at noen her sa det, eller ga uttrykk for det, men det er et inntrykk jeg sitter med fra lignende diskusjoner, rundt om, at OM man er så uheldig å bruke ord som andre finner støtende, så er man jevnt over et dårlig menneske. Enkelte evner ikke å se at ting ikke alltid er vondt ment liksom.

Det er ikke mitt inntrykk. Jeg føler at det er helt akseptabelt å være uvitende om et ords lite akseptable røtter eller om de negative assosiasjonene enkelte kan ha om ordet.

Det er når man insisterer på forsvare videre bruk av ordet, også etter at man har blitt gjort oppmerksom på at ordet er problematisk, at jeg for min del begynner å "tenke mitt".

"Jeg har alltid sagt 'neger', og det har alltid gått bra med meg." "Hvorfor skal jeg slutte å si 'barnehagetante' bare fordi barnehagetantene misliker å bli omtalt som det? Kan de ikke bare finne seg i at det ikke er vondt ment?"

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no