Sv: Hva får barnet ditt i julesokken?
Her pleier besteforeldrene å stikke innom med julestrømpefyll så det er sjelden jeg tenker over det. I fjor fikk de lue, skjerf og vanter av mormor og hhv. skattekiste og prinsesse-servise av morfar. Selvfølgelig litt godteri også. Vi følger mannens tradisjon som er å dele opp godteriet slik at de får 1 liten ting i strømpen hver morgen i romjulen slik at de ikke spiser alt på en gang. Jeg er vant med å få alt på julaften og så porsjonere selv (men så har jeg selvkontroll også da. ).
I år har jeg bestemt at de skal få en liten leke hver i strømpen slik at de kan korte ned ventetiden før vi skal i selskap. Storebror får Wall-E søppelspill som han har ønsket seg i måneder når. Lillesøster får en "maskin" som fletter håret med perler og tråd siden hun ønsker seg det.
Vi setter ut grøt til nissen på lille julaften og strømpene er en takk fra nissen når de våkner julaften-morgen. (Grei måte å vis at man ikke bare kan få og få, men også må gi litt)
__________________
2004 | 2005
|