Sv: Noen som kjenner seg igjen (Dagbladet)
Opprinnelig lagt inn av Elin, her.
Synes bare du argumenterer dårlig for hvorfor du synes Karl-Fredrik Tangen er en tosk, og at Bordieu er kulere.... De har jo to vidt forskjellige utdannelser og yrker, og den ene utelukker vel ikke den andre. Eller?
Jeg synes i alle fall at Tangen flere ganger tidligere har vist at han er en menneske-kjenner. Noen har det medfødt b l.a.han. Hans observasjoner og studier gjør derfor hans betraktninger spennende synes nå jeg.
Kjenner ikke Tangen untatt gjennom Dagbladet - og der er han en tosk spør du meg -, Bordieu kjenner jeg gjennom noe av arbeidene hans. Vet uansett ikke hva som er med medfødt eller ikke, og vet ikke om man kan redusere Tangens studier/betraktninger til hvorvidt de er medfødt eller ikke.
Som Kasia sier:
Opprinnelig lagt inn av Kasia, her.
(Jeg har alltid tenkt på meg selv som et medlem av arbeiderklassen, men jeg er vel kanskje akademiker. Mannen min er definitivt arbeider, men han setter mye høyere krav til kultur og estetikk enn jeg gjør). Liker jeg ikke bøkene jeg leser og bruker jeg for mye tid på matlaging? Eller er jeg en av dem som burde bli reddet fra den dårlige kulturen og estetikken min?
Ting er ikke like svart hvitt som de liker å fremstå i en sosiologisk kvantitativ analyse. Tangen har analysert data, ikke "kjent" seg frem til de forskjellige mennesketypene. Klart folk kjenner seg igjen i en slik fremstilling, den er jo et resultat av en generalisering. Så på spørsmålet om hvilken gruppe jeg tilhører må jeg jo si alle. Skjult overklasse? Gjerne for meg. Da har du plassert meg.
__________________
Great to play with whilst your thinking up your great thoughts of the day. Twist it, pull it, squidge it, or even bounce it, this putty is really versatile and is a great stress reliever too! Plus it's non-toxic and doesn't stain.
|