Sv: Fra 6 til 10 uker (pappakvote)
Opprinnelig lagt inn av Sybil, her.
Dette var overhodet ikke noe problem for oss?
Jeg ringte Nav 14 dager før mannen skulle overta og sa han skulle overta 6 uker tidligere enn opprinnelig. Det gikk helt fint, sendte inn et skjema om det, og alt gikk greit.
Men det var vel snakk om fedrekvoten? Der er det selvstendig uttaksrett, selv om det ikke er selvstendig opptjening. Med den "felles" permisjonen må mor dokumentere at hun jobber eller studerer. Hvis ikke så får ikke far overta.
Jeg hadde heller ikke problemer med første ungen, for da var det en grei saksbehandler. Nå har jeg ei som jeg mistenker har jobbet med sosialsaker i lang tid, så hun driver og spør og graver om masse uvesentligheter, skal ha skjemaer og underskrifter fra alle instanser, og nekter å betale ut hvis det mangler 1%.
__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07
|