Sv: Hva bruker dere på de forskjellige julegavene?
Opprinnelig lagt inn av Teofelia, her.
Jeg ser på det litt annerledes; ved å legge litt mer penger i en gave, kan jeg ofte kjøpe noe som mottakeren har mer bruk for eller setter større pris på. Jeg absolutt hater å kjøpe ræl og vil heller kjøpe få, skikkelige gaver enn mange billige. Jeg har for eksempel kuttet ut alle "venninnegaver" av typen duftlys eller gøyale bordbrikker. Jeg gir gave til nærmeste familie og noen veldig få venner, og de gir jeg skikkelige ting til, som jeg innbiller meg at ofte blir brukt.
Og før noen eksploderer: jeg mener ikke at det er et nødvendig likhetstrekk mellom fine gaver og dyre gaver, men jeg synes det er mye lettere å finne noe fint når jeg legger litt mer penger i det. Det handler definitivt ikke om at det "dreier seg om penger". Det det handler om er gleden ved å finne en gave som mottakeren setter pris på og har lyst til å bruke.
Er enig i at man kan kjøpe så dyre gaver man vil og at man får gi det man har råd til. Men som sagt.. når man har fokus på at det skal koste så og så mye som de fleste her har, så mener jeg det dreier seg minst like mye om pris som om hva det er. = Teit syntes jeg. 
|